ERD-S1TJ122V is Obsolete and no longer manufactured.
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 31.620
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 4.892
Datasheet
1.2 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
ERD-S1TJ122V
DigiKey Part Number
P1.2KBBTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERD-S1TJ122V
Description
RES 1.2K OHM 5% 1/2W AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERD-S1TJ122V Models
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.250" L (2.30mm x 6.35mm)