ERA-6YED333V is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 32.873
Datasheet
Image for ERA-6YED333V is not available
ERA-6YED333V
DigiKey Part Number
ERA-6YED333V-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERA-6YED333V
Description
RESISTOR METAL FILM
Customer Reference
Detailed Description
33 kOhms ±0.5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Metal Film
Datasheet
EDA/CAD Models
ERA-6YED333V Models
Category
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)