1SMA22CAT3 is Obsolete and no longer manufactured.
Littelfuse Inc.
In Stock: 15.733
Datasheet
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 19.962
Datasheet
Similar
Diodes Incorporated
Similar
Microchip Technology
Comchip Technology
In Stock: 234
35.5V Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
1SMA22CAT3
DigiKey Part Number
1SMA22CAT3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1SMA22CAT3
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMA
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
1SMA22CAT3 Models
Category
Power - Peak Pulse
400W
Capacitance @ Frequency
280pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Package / Case
DO-214AC, SMA
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V