TFAL-015-1000
DigiKey Part Number
5880-TFAL-015-1000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TFAL-015-1000
Description
INSULATED THERMOCOUPLE WIRE, FIN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
28 AWG Hook-Up Wire Solid Red 1000.0' (304.8m)
Category
Conductor Material
Mfr
Jacket (Insulation) Material
Series
Jacket (Insulation) Diameter
0.015" (0.38mm)
Packaging
Spool
Jacket (Insulation) Thickness
0.008" (0.20mm)
Part Status
Active
Length
1000.0' (304.8m)
Cable Type
Operating Temperature
0°C ~ 260°C