Image for SPOP-020-1000 is not available
SPOP-020-1000
DigiKey Part Number
5880-SPOP-020-1000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPOP-020-1000
Description
SPOP-020-1000
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire Solid Orange 1000.0' (304.8m)
Category
Conductor Strand
Solid
Mfr
Conductor Material
Packaging
Bulk
Jacket (Insulation) Diameter
0.020" (0.51mm)
Part Status
Active
Length
1000.0' (304.8m)
Cable Type
Operating Temperature
0°C ~ 870°C