SM108033004FE
DigiKey Part Number
SM108FE-3M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM108033004FE
Description
RES 3M OHM 1% 2.5W RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3 MOhms ±1% 2.5W Through Hole Resistor Radial High Voltage, Non-Inductive Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SM108033004FE Models
Category
Features
High Voltage, Non-Inductive
Mfr
Temperature Coefficient
50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Packaging
Bulk
Supplier Device Package
Radial
Resistance
Size / Dimension
2.080" L x 0.100" W (52.83mm x 2.54mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.340" (8.64mm)