MOX-200001005F is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Ohmite
In Stock: 965
Datasheet
10 MOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial High Voltage, Moisture Resistant Thick Film
MOX-200001005F
DigiKey Part Number
MOX200F-10M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOX-200001005F
Description
RES 10M OHM 1% 1/4W AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MOX-200001005F Models
Category
Composition
Mfr
Features
High Voltage, Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Obsolete
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.256" L (2.20mm x 6.50mm)