TZB4P300AA10R01 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EW Electronics
In Stock: 1.306
Datasheet
Parametric Equivalent
EW Electronics
In Stock: 8.502
Datasheet
Image for TZB4P300AA10R01 is not available
TZB4P300AA10R01
DigiKey Part Number
TZB4P300AA10R01-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TZB4P300AA10R01
Description
CAP TRIMMER 6.5-30PF 100V SMD
Customer Reference
Detailed Description
6.5 ~ 30pF Trimmer Capacitor 100 V Top Surface Mount
Q @ Freq
300 @ 1MHz
Series
Size / Dimension
0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.126" (3.20mm)
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Capacitance Range
6.5 ~ 30pF
Voltage - Rated
100 V