GKG30086-05
DigiKey Part Number
2447-GKG30086-05TR-ND - Tape & Reel (TR)
2447-GKG30086-05CT-ND - Cut Tape (CT)
2447-GKG30086-05DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GKG30086-05
Description
CAP TRIM 6.5-30PF 100V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6.5 ~ 30pF Trimmer Capacitor 100 V Top Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GKG30086-05 Models
Category
Voltage - Rated
100 V
Manufacturer
EW Electronics
Q @ Freq
300 @ 1MHz
Series
Size / Dimension
0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Part Status
Active
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Capacitance Range
6.5 ~ 30pF