TZB4P300AA10B00 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EW Electronics
In Stock: 1.306
Datasheet
Parametric Equivalent
EW Electronics
In Stock: 8.502
Datasheet
Image for TZB4P300AA10B00 is not available
TZB4P300AA10B00
DigiKey Part Number
TZB4P300AA10B00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TZB4P300AA10B00
Description
CAP TRIMMER 6.5-30PF 100V SMD
Customer Reference
Detailed Description
6.5 ~ 30pF Trimmer Capacitor 100 V Top Surface Mount
EDA/CAD Models
TZB4P300AA10B00 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Dielectric Material
Ceramic
Manufacturer
Murata Electronics
Q @ Freq
300 @ 1MHz
Series
Size / Dimension
0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Packaging
Bulk
Height - Seated (Max)
0.126" (3.20mm)
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Capacitance Range
6.5 ~ 30pF
Mounting Type
Surface Mount
Adjustment Type
Top
Features
General Purpose
Voltage - Rated
100 V