RCE5C1H4R0C0A2H03B is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 3.975
Datasheet
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Similar
Similar
4 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
RCE5C1H4R0C0A2H03B
DigiKey Part Number
RCE5C1H4R0C0A2H03B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RCE5C1H4R0C0A2H03B
Description
CAP CER 4PF 50V NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RCE5C1H4R0C0A2H03B Models
Category
Ratings
AEC-Q200
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.138" (3.50mm)
Tolerance
±0.25pF
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated
Lead Style
Straight
Temperature Coefficient
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C