MDH7045C-680MA=P3
DigiKey Part Number
490-17609-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-17609-1-ND - Cut Tape (CT)
490-17609-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDH7045C-680MA=P3
Description
FIXED IND 68UH 880MA 200 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 880 mA 200mOhm Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MDH7045C-680MA=P3 Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
200mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.291" L x 0.276" W (7.40mm x 7.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)
Current Rating (Amps)
Base Product Number
Current - Saturation (Isat)
960mA