LXRW0YV600-054
DigiKey Part Number
490-18379-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-18379-1-ND - Cut Tape (CT)
490-18379-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LXRW0YV600-054
Description
CAP TRIMMER 30-60PF 50V SMD
Customer Reference
Detailed Description
30 ~ 60pF Trimmer Capacitor 50 V Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LXRW0YV600-054 Models
Size / Dimension
0.024" L x 0.024" W (0.60mm x 0.60mm)
Manufacturer
Murata Electronics
Height - Seated (Max)
0.012" (0.30mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Capacitance Range
30 ~ 60pF
Features
Voltage Tuning
Voltage - Rated
50 V