PPZN60100
DigiKey Part Number
4363-PPZN60100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PPZN60100
Description
25 - 600PF, 16 MM TOP ADJUST, 15
Detailed Description
25 ~ 600pF Trimmer Capacitor 150 V Top Through Hole
Q @ Freq
150 @ 1MHz
Series
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max)
0.610" (15.49mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Capacitance Range
25 ~ 600pF
Adjustment Type
Top
Voltage - Rated
150 V