LQW15AN8N9G00D
DigiKey Part Number
490-LQW15AN8N9G00DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-LQW15AN8N9G00DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-LQW15AN8N9G00DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQW15AN8N9G00D
Description
FIXED IND 8.9NH 540MA 140 MOHM
Detailed Description
8.9 nH Unshielded Wirewound Inductor 540 mA 140mOhm Max 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
LQW15AN8N9G00D Models
Category
DC Resistance (DCR)
140mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
25 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
5.5GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Size / Dimension
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)