LQW15AN8N4G8ZD
DigiKey Part Number
490-15595-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-15595-1-ND - Cut Tape (CT)
490-15595-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQW15AN8N4G8ZD
Description
FIXED IND 8.4NH 1.5A 69 MOHM SMD
Detailed Description
8.4 nH Unshielded Wirewound Inductor 1.5 A 69mOhm Max 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
LQW15AN8N4G8ZD Models
Category
DC Resistance (DCR)
69mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
32 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
6.5GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)