LQW15AN6N8G0ZD
DigiKey Part Number
490-LQW15AN6N8G0ZDTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-LQW15AN6N8G0ZDCT-ND - Cut Tape (CT)
490-LQW15AN6N8G0ZDDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQW15AN6N8G0ZD
Description
FIXED IND 6.8NH 700MA 90 MOHM
Detailed Description
6.8 nH Unshielded Wirewound Inductor 700 mA 90mOhm Max 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
LQW15AN6N8G0ZD Models
Category
DC Resistance (DCR)
90mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
25 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
6GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)