LQW15AN36NJ0ZD
DigiKey Part Number
490-LQW15AN36NJ0ZDTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQW15AN36NJ0ZD
Description
FIXED IND 36NH 260MA 630 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
36 nH Unshielded Wirewound Inductor 260 mA 630mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LQW15AN36NJ0ZD Models
Category
DC Resistance (DCR)
630mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
25 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
3.1GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Type
Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)