LQP03TN4N3HZ2D
DigiKey Part Number
490-LQP03TN4N3HZ2DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-LQP03TN4N3HZ2DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-LQP03TN4N3HZ2DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQP03TN4N3HZ2D
Description
FIXED IND 4.3NH 350MA 400 MOHM
Detailed Description
4.3 nH Unshielded Thick Film Inductor 350 mA 400mOhm Max 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
LQP03TN4N3HZ2D Models
Category
Q @ Freq
14 @ 500MHz
Mfr
Frequency - Self Resonant
5.3GHz
Series
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Type
Thick Film
Tolerance
±3%
Supplier Device Package
0201
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)
DC Resistance (DCR)
400mOhm Max