LQP03TN4N2BZ2D
DigiKey Part Number
490-LQP03TN4N2BZ2DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQP03TN4N2BZ2D
Description
FIXED IND 4.2NH 350MA 400 MOHM
Detailed Description
4.2 nH Unshielded Inductor 350 mA 400mOhm Max 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
LQP03TN4N2BZ2D Models
Category
Frequency - Self Resonant
5.3GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Tolerance
±0.1nH
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
DC Resistance (DCR)
400mOhm Max
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)
Q @ Freq
14 @ 500MHz