LQP03TN36NH02D
DigiKey Part Number
490-13010-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-13010-1-ND - Cut Tape (CT)
490-13010-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQP03TN36NH02D
Description
FIXED IND 36NH 120MA 3 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
36 nH Unshielded Thick Film Inductor 120 mA 3Ohm Max 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
LQP03TN36NH02D Models
Category
DC Resistance (DCR)
3Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
9 @ 300MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1.5GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
300 MHz
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±3%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)