LQH32PN2R2NNCL
DigiKey Part Number
490-LQH32PN2R2NNCLTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-LQH32PN2R2NNCLCT-ND - Cut Tape (CT)
490-LQH32PN2R2NNCLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQH32PN2R2NNCL
Description
FIXED IND 2.2UH 1.85A 76.8 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.85 A 76.8mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LQH32PN2R2NNCL Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
76.8mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
70MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Supplier Device Package
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.087" (2.20mm)
Current - Saturation (Isat)
2A