LQH32PH4R7NNCL
DigiKey Part Number
490-LQH32PH4R7NNCLTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-LQH32PH4R7NNCLCT-ND - Cut Tape (CT)
490-LQH32PH4R7NNCLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQH32PH4R7NNCL
Description
FIXED IND 4.7UH 1.2A 186 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.2 A 186mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LQH32PH4R7NNCL Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
DC Resistance (DCR)
186mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
40MHz
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Supplier Device Package
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)
Current - Saturation (Isat)
1.6A