LQG18HH22NJ00D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LQG18HH22NJ00D |
Description | FIXED IND 22NH 500MA 500 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 nH Unshielded Multilayer Inductor 500 mA 500mOhm Max 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LQG18HH22NJ00D Models |
Category | Q @ Freq 12 @ 100MHz |
Mfr | Frequency - Self Resonant 1.6GHz |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 MHz |
Type Multilayer | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 0603 (1608 Metric) |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm) |
Shielding Unshielded | Base Product Number |
DC Resistance (DCR) 500mOhm Max |