LQG18HH22NJ00D
DigiKey Part Number
490-LQG18HH22NJ00DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-LQG18HH22NJ00DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-LQG18HH22NJ00DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQG18HH22NJ00D
Description
FIXED IND 22NH 500MA 500 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 nH Unshielded Multilayer Inductor 500 mA 500mOhm Max 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LQG18HH22NJ00D Models
Category
Q @ Freq
12 @ 100MHz
Mfr
Frequency - Self Resonant
1.6GHz
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)
Shielding
Unshielded
Base Product Number
DC Resistance (DCR)
500mOhm Max