LQG15WZ8N7J02D
DigiKey Part Number
490-LQG15WZ8N7J02DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-LQG15WZ8N7J02DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-LQG15WZ8N7J02DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQG15WZ8N7J02D
Description
FIXED IND 8.7NH 550MA 170 MOHM
Detailed Description
8.7 nH Unshielded Multilayer Inductor 550 mA 170mOhm Max 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
LQG15WZ8N7J02D Models
Category
Q @ Freq
23 @ 250MHz
Mfr
Frequency - Self Resonant
3.5GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0402
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
DC Resistance (DCR)
170mOhm Max