LQG15WZ12NJ02D
DigiKey Part Number
490-15248-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-15248-1-ND - Cut Tape (CT)
490-15248-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQG15WZ12NJ02D
Description
FIXED IND 12NH 450MA 240 MOHM
Detailed Description
12 nH Unshielded Multilayer Inductor 450 mA 240mOhm Max 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
LQG15WZ12NJ02D Models
Category
DC Resistance (DCR)
240mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
2.8GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.51mm)