LQG15WH5N6S02D
DigiKey Part Number
490-15232-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-15232-1-ND - Cut Tape (CT)
490-15232-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQG15WH5N6S02D
Description
FIXED IND 5.6NH 800MA 130 MOHM
Detailed Description
5.6 nH Unshielded Multilayer Inductor 800 mA 130mOhm Max 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
LQG15WH5N6S02D Models
Category
DC Resistance (DCR)
130mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
4.5GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±0.3nH
Size / Dimension
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.51mm)