LQG15WH4N7C02D
DigiKey Part Number
490-15227-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-15227-1-ND - Cut Tape (CT)
490-15227-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQG15WH4N7C02D
Description
FIXED IND 4.7NH 800MA 110 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 nH Unshielded Multilayer Inductor 800 mA 110mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LQG15WH4N7C02D Models
Category
DC Resistance (DCR)
110mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
5GHz
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±0.2nH
Size / Dimension
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.51mm)