LQG15WH30NH02D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
30 nH Unshielded Multilayer Inductor 220 mA 1.3Ohm Max 0402 (1005 Metric)
LQG15WH30NH02D
DigiKey Part Number
490-LQG15WH30NH02DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQG15WH30NH02D
Description
FIXED IND 30NH 220MA 1.3 OHM SMD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
LQG15WH30NH02D Models
Category
Q @ Freq
20 @ 250MHz
Mfr
Frequency - Self Resonant
1.7GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±3%
Supplier Device Package
0402
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
DC Resistance (DCR)
1.3Ohm Max