LQG15WH1N0B02D
DigiKey Part Number
490-LQG15WH1N0B02DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-LQG15WH1N0B02DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-LQG15WH1N0B02DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQG15WH1N0B02D
Description
FIXED IND 1NH 1.2A 30 MOHM SMD
Detailed Description
1 nH Unshielded Multilayer Inductor 1.2 A 30mOhm Max 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
LQG15WH1N0B02D Models
Category
DC Resistance (DCR)
30mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
15GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Supplier Device Package
0402
Tolerance
±0.1nH
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)