LQG15HH27NH02D
DigiKey Part Number
490-15033-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-15033-1-ND - Cut Tape (CT)
490-15033-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQG15HH27NH02D
Description
FIXED IND 27NH 350MA 460 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27 nH Unshielded Multilayer Inductor 350 mA 460mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LQG15HH27NH02D Models
Category
Q @ Freq
8 @ 100MHz
Mfr
Frequency - Self Resonant
1.7GHz
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±3%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Shielding
Unshielded
Base Product Number
DC Resistance (DCR)
460mOhm Max