GRT31CC71C226ME13L
DigiKey Part Number
490-GRT31CC71C226ME13LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRT31CC71C226ME13LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRT31CC71C226ME13LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRT31CC71C226ME13L
Description
CAP CER 22UF 16V X7S 1206
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7S 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
GRT31CC71C226ME13L Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)