GCM31CC71C226ME36L
DigiKey Part Number
490-GCM31CC71C226ME36LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GCM31CC71C226ME36LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GCM31CC71C226ME36LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM31CC71C226ME36L
Description
CAP CER 22UF 16V X7S 1206
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7S 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
GCM31CC71C226ME36L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)