GRT188R71E154KE01J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
KEMET
KEMET
TDK
TDK
0.15 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
GRT188R71E154KE01J
DigiKey Part Number
490-GRT188R71E154KE01JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRT188R71E154KE01J
Description
CAP CER 0.15UF 25V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRT188R71E154KE01J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)