GRT1885C2A151JA02J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 37.910
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
KEMET
TDK
Cal-Chip Electronics, Inc.
150 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
GRT1885C2A151JA02J
DigiKey Part Number
490-GRT1885C2A151JA02JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRT1885C2A151JA02J
Description
CAP CER 150PF 100V C0G 0603
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRT1885C2A151JA02J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)