GRT033C70J104KE01D is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 703.780
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 971.229
Datasheet
0.1 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X7S 0201 (0603 Metric)
GRT033C70J104KE01D
DigiKey Part Number
490-GRT033C70J104KE01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRT033C70J104KE01DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRT033C70J104KE01DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRT033C70J104KE01D
Description
CAP CER 0.1UF 6.3V X7S 0201
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRT033C70J104KE01D Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)