GRM32ER72A105KA01K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 14.406
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 5.967
Datasheet
KEMET
TDK
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Taiyo Yuden
Upgrade
KYOCERA AVX
Upgrade
KEMET
1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
GRM32ER72A105KA01K
DigiKey Part Number
GRM32ER72A105KA01K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM32ER72A105KA01K
Description
CAP CER 1UF 100V X7R 1210
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM32ER72A105KA01K Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)