GRM31CL8EL225KE07L
DigiKey Part Number
490-GRM31CL8EL225KE07LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM31CL8EL225KE07LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRM31CL8EL225KE07LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM31CL8EL225KE07L
Description
CAP CER 2.2UF 100V X8L 1206
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X8L 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GRM31CL8EL225KE07L Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)