GRM21BR60J225KA01K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 4.554
Datasheet
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 9.818
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
Direct
KEMET
TDK
YAGEO
KYOCERA AVX
KEMET
2.2 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
GRM21BR60J225KA01K
DigiKey Part Number
GRM21BR60J225KA01K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM21BR60J225KA01K
Description
CAP CER 2.2UF 6.3V X5R 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM21BR60J225KA01K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)