GRM21B6S1H621JZ01L is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 4.212
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
KYOCERA AVX
KEMET
KEMET
620 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor S2H 0805 (2012 Metric)
GRM21B6S1H621JZ01L
DigiKey Part Number
GRM21B6S1H621JZ01L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM21B6S1H621JZ01L
Description
CAP CER 620PF 50V S2H 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM21B6S1H621JZ01L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)