GRM21B5C2E392JWA1K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 3.630
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
TDK
TDK
Cal-Chip Electronics, Inc.
3900 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
GRM21B5C2E392JWA1K
DigiKey Part Number
490-GRM21B5C2E392JWA1KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM21B5C2E392JWA1K
Description
CAP CER MLCC
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM21B5C2E392JWA1K Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)