GRM219R60J226MEA0D
DigiKey Part Number
490-14463-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-14463-1-ND - Cut Tape (CT)
490-14463-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM219R60J226MEA0D
Description
CAP CER 22UF 6.3V X5R 0805
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
GRM219R60J226MEA0D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)