GRM2165C1H331JA01D
DigiKey Part Number
490-3316-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-3316-1-ND - Cut Tape (CT)
490-3316-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM2165C1H331JA01D
Description
CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 0805
Customer Reference
Detailed Description
330 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
GRM2165C1H331JA01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)