GRM1886S1H820JZ01D is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 12.289
Datasheet
Similar
Murata Electronics
In Stock: 71.770
Datasheet
KEMET
KEMET
In Stock: 391
YAGEO
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
82 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor S2H 0603 (1608 Metric)
GRM1886S1H820JZ01D
DigiKey Part Number
GRM1886S1H820JZ01D-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM1886S1H820JZ01D
Description
CAP CER 82PF 50V S2H 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM1886S1H820JZ01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)