GRM155R71A333KA01J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 94.869
Datasheet
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 97.786
Datasheet
Direct
KEMET
Direct
KYOCERA AVX
KEMET
YAGEO
TDK
TDK
Samsung Electro-Mechanics
Taiyo Yuden
0.033 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
GRM155R71A333KA01J
DigiKey Part Number
GRM155R71A333KA01J-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM155R71A333KA01J
Description
CAP CER 0.033UF 10V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM155R71A333KA01J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)