GRM033C80G225ME01J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 295.482
Datasheet
2.2 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X6S 0201 (0603 Metric)
GRM033C80G225ME01J
DigiKey Part Number
490-GRM033C80G225ME01JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM033C80G225ME01J
Description
CAP CER 2.2UF 4V X6S 0201
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GRM033C80G225ME01J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.015" (0.39mm)