GRM033C71A104KE14J is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 815.474
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 3.063.361
Datasheet
TDK
Samsung Electro-Mechanics
Cal-Chip Electronics, Inc.
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
0.1 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7S 0201 (0603 Metric)
GRM033C71A104KE14J
DigiKey Part Number
490-GRM033C71A104KE14JTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM033C71A104KE14JCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRM033C71A104KE14JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM033C71A104KE14J
Description
CAP CER 0.1UF 10V X7S 0201
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM033C71A104KE14J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)