GJM1555C1H300GB01J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 7.970
Datasheet
30 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
GJM1555C1H300GB01J
DigiKey Part Number
490-GJM1555C1H300GB01JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GJM1555C1H300GB01J
Description
CAP CER 30PF 50V C0G 0402
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GJM1555C1H300GB01J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)