GJM0335C2A3R6BB01J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 3.980
Datasheet
3.6 pF ±0.1pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
GJM0335C2A3R6BB01J
DigiKey Part Number
490-GJM0335C2A3R6BB01JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GJM0335C2A3R6BB01J
Description
CAP CER MLCC
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GJM0335C2A3R6BB01J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Q, Low Loss
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)